tel:+905417709205

01.10.2022 startup gİrİşİmİ

sıfır para ile
alışveriş

Kyle macdonald 14 takas ile ataştan eve geçtiyse peki ya biz girişimcilerin 100 takas ile nerelere varabileceğimizi hiç düşündünüz mü ?”

 

Adet Ataş

Defa Takas

Şehirde*

“PARAYA DÜŞMAN DEĞİLİZ. TAKAS’IN KIYMETLİ OLUŞUNU SEVİYORUZ”

Kyle MCdonald adlı bir Canada’lı bir ataş ile yola çıkarak sadece “takas yöntemi” kullanarak bir ev sahibi olduğu haberi ekonomi dergilerinde yayinlanmıştır.

Aslında tarihi çok eski olan ticari bir zihniyetin günümüze izdüşümü olarak yeni bir tüketim modeli uygulama fikrini canlandırmıştır.

Bu kapsamda takas yöntemini uygulayarak minimum 5 – maksimum 100 tur takas yaparak neye ulaşacağımızı görmek ve gerçekten ihtiyacımız olana yasal olan başka bir yöntemle de ulaşabilmeyi istedik.

Kısa zaman içerisinde de “Tok Takas” adlı bu siteyi oluşturma fikri gelişti.

Burada amaçlanan tüketim çılgınının kontrol altına alınabilmesi, kullan at zihniyetinden çıkılarak karbon saliniminin azaltılmasına katkı sağlamak, geri dönüşüm, ileri dönüşüm gibi kavramlar ile psikolojik olarak yaklaşmak. Ekonomik durum ya da statü ile ilişkilendirilmeksizin yaygınlaşması kısaca dünyanın korunması gibi çoğmuzun istediği bir şey..

Diğer taraftan gercekten ihtiyacı olanlar ile kullanacağından fazlasına sahip olanların da buluşabileceği bir platform oluşturmak.

Takas Takİp Lİstemİz

]

Aktif

İstanbul – Kurtköy

Q

Pasif

Ankara – Çankaya

Q

Pasif

Denizli – Çardak